راهنمای خرید

پرینت پاک کن چیست؟ توشیبا و جوهری که محو می‌شود

پرینت پاک کن فناوریِ ساخته و پرداخته شده در شرکت توشیباست که در دستگاه کپی e-Studio 4508LP پیاده سازی شده. این تکنولوژی اجازه می‌دهد دستگاه با استفاده از گرما، جوهر (تونر) کاغذ را پاک کرده و دوباره برگه‌ای سفید بسازد.

پرینت‌ها چطور محو می‌شوند؟

تمام این عملیات جادویی به تونرِ حساس به گرما وابسته است. زمانی که این ماده در معرض میزان معینی از حرارت قرار بگیرد، دوباره پودر شده و از کاغذ جدا می‌شود.

حالا سوال این‌جاست که آیا چنین برگه‌هایی در معرض گرمای محیط هم پاک خواهند شد یا خیر؟

باید بدانید که حرارت لازم جهت محو کردن این تونر، اندکی زیر نقطه احتراق کاغذ (۲۳۳ سانتی گراد) است. این یعنی، در شرایط معمولی، امکان ندارد که پرینت‌های شما ناپدید شوند.

تجربه‌های قبلی توشیبا از چاپ محو شونده

این اولین باری نیست که Toshiba یک ماشین فتوکپی با قابلیت چاپ موقت را تولید می­کند. این شرکت قبلا در سال ۲۰۱۲ نیز محصولی با همین هدف را روانه بازار کرد که عملکرد رضایت بخشی نداشت و تقریبا از رده خارج شد.

پرینت پاک کن چیست؟ توشیبا و جوهری که محو می‌شود

اما امروز، e-STUDIO4508LP توشیبا می­تواند در کنار خروجی‌های پاک ­شدنی، اسناد معمولی را هم پرینت کند.

دلیل موفقیت ۴۵۰۸ LP هم دقیقا همین مسئله است. نسخه ۲۰۱۲ صرفا یک پرینت پاک کن بود و با ماشین‌ کپی‌ها عادی فرق می‌کرد. اما محصول فعلی همه توانایی‌های استاندارد بازار را داشته و در عین حال، امکان پاک کردن تونر از کاغذ را نیز به شما می‌دهد.

ویژگی‌های کلیدی و متمایز کنندۀ محصول

e-STUDIO 4508LP توشیبا در نوع خودش یک MFP اداری استاندارد است که حتی بدون در نظر گرفتن قابلیت محو کردن پرینت، می‌تواند در زمره پرینترهای چندکاره مطرح بازار قرار بگیرد. (به ویژگی‌های زیر توجه کنید):

  • می­تواند ۴۵ کاغذ سیاه و سفید معمولی و ۳۵ کاغذ پاک ­شدنی را در هر دقیقه چاپ کند
  • ظرفیت‌اش حداقل ۱۲٫۰۰ کاغذ است که با اضافه شدن مخازن جانبی، به ۳٫۲۰۰ می‌رسد
  • رزولوشنی در حد ۱٫۲۰۰ در ۳٫۶۰۰ dpi دارد
  • هارد دیسک‌اش اسناد را رمزنگاری کرده و امنیت داده‌های شما را نیز تامین می‌کند

تاثیرات مثبت تونر محو شونده در مخارج شما

برخی از تجارت‌ها، نهادها و ارگان‌ها، مجبورند تعداد محدود و معینی از مدارک را چاپ کرده و این چرخه را مرتبا تکرار کنند.

اما با وجود ۴۵۰۸LP در چنین مکان‌هایی، می‌توان تا حد زیادی روی صرفه جویی کاغذ حساب کرد.

به طور مثال، زمانی که دانشجویان، دیگر به جزوات خود نیازی ندارند، دانشگاه یا مدارس می­توانند با استفاده از پرینت پاک کن توشیبا، جزوات را پاک کنند و کاغذهای سفید، جدید و قابل مصرفی را تحویل بگیرند.

#AsmaryTip شرکت سازنده توصیه کرده که این چرخه را صرفا ۵ بار روی هر برگه اعمال کنید. یعنی بهتر است هر کاغذ پرینت شده را فقط برای پنج بار پاک و مجددا استفاده کنید تا کیفیت کارهایتان در حد استاندارد باقی بماند.

پرینت پاک کن چیست؟ توشیبا و جوهری که محو می‌شود

استفاده از پرینتر با جوهر پاک شونده چه نتایجی دارد؟

به گفته Toshiba، ورود به این چرخه و استفاده از تکنولوژی مذکور، تا ۸۰ درصد هزینه‌های مربوط به کپیِ شما را کاهش خواهد داد.

دلیل این مسئله نیز بدون شک کاهش ۵ به ۱ مصرف کاغذ است. یعنی با اتکا به توانایی‌های این مدل، هر بسته برگه A4 500 تایی استاندارد، تا ۲٫۵۰۰ خروجی دوام خواهد آورد – چون هر کدام را پنج بار مصرف خواهید کرد.

آیا تنها راه حل کاهش مخارج همین است؟

قطعا خیر. آسماری و تیم متخصص‌اش، برای این کار، راهکارها و دستورالعمل‌های متعددی دارد که هر یک به تنهایی ناجی تجارت شما خواهد بود.

اگر توان خرید یک دستگاه کپی با قابلیت پرینت پاک کن را ندارید، مقالات زیر را مطالعه کرده و دخل و خرجتان را با راه‌های میان بُر کنترل کنید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن