ترفند و راهکارهادستگاه کپی

[راهنما]: چطور کارکرد دستگاه کپی را بررسی کنیم؟ کیلومتر شمار پرینترهای چندکاره را کشف کنید

در این مقاله از آسماری، به شما نشان می‌دهیم که چطور کارکرد دستگاه کپی (کنتور ریپورت) را از تنظیمات پیدا کرده و بررسی کنید.

دانستن این تکنیک مخصوصا در حین خرید دستگاه کپی استوک بسیار به کارتان خواهد آمد.

از آنجایی که برخی فروشنده‌های نامعتبر اقدام به فروش محصولات از رده خارج می‌کنند، با این شیوه ساده می‌توانید جلوی کلاهبرداری‌های احتمالی را بگیرید.

با چند حرکت ساده بفهمید که کیلومتر شمار محصول مورد نظر چه رقمی را نشان می‌دهد و بر همین اساس، ارزش واقعی‌اش چقدر است؟

  1. دریافت میزان کارکرد دستگاه کپی ریکو:

در سیستم دستگاه کپی Ricoh، برای دریافت کنتور ریپورت دستگاه باید دکمه «User Tools/ Counter» را که در سمت راست یا در گوشه سمت چپ بالای صفحه کنترل قرار دارد، پیدا کرده و آن را فشار دهید.

اگر از یک تبلت به عنوان رابط کاربری استفاده می‌کنید، تنها کافی است که صفحه تبلت را به سمت راست کشیده، دکمه «User Tools» را پیدا کرده و آن را فشار دهید.

[راهنما]: چطور کارکرد دستگاه کپی را بررسی کنیم؟ کیلومتر شمار پرینترهای چندکاره را کشف کنید

این کار شما را به صفحه اصلی تنظیمات عمومی منتقل می‌کند. در این صفحه، تنها کافی است روی آیکون «Counter» در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید.

با این کار، به کپی شمار دسترسی پیدا کرده و میزان دقیق پرینت‌های گرفته شده با محصول را مشاهده خواهید کرد.

برای سیستم‌های سیاه و سفید، تنها به تعداد کل صفحات چاپ شده سیاه و سفید نیاز خواهید داشت.

اگر چاپگر چندکاره شما رنگی باشد، تعداد کل صفحات سیاه و سفید و همچنین تعداد صفحات رنگی را جمع بزنید تا رقم دقیق را پیدا کنید.

برای دریافت یک نسخه چاپی از کارکرد دستگاه کپی خود، در گوشه سمت راست پایین همان صفحه، گزینه «Print Counter List» را انتخاب کرده و سپس کلید Start را فشار داده تا عملیات چاپ انجام شود.

  1. گزارش برگه‌های پرینت شده در دستگاه کپی شارپ:

در یک چاپگر چندمنظوره Sharp، برای دریافت میزان کارکرد روی آیکون «Settings» در صفحه نمایش لمسی کلیک کنید. سپس در نوار منوی سمت چپ، System Settings را انتخاب کنید. در این صورت، کارکرد دستگاه شما نمایش داده خواهد شد.

می‌توانید با کلیک روی آیکون «Print» یک نسخه چاپی تهیه کنید.

اگر سیستم سیاه و سفید دارید، فقط به تعداد کل صفحات سیاه و سفید نیاز خواهید داشت. اگر سیستم رنگی باشد، به تعداد کل صفحات سیاه و سفید و تعداد کل صفحات رنگی چاپ شده نیاز دارید.

  1. کنتور ریپورت در محصولات کیوسرا:

در محصولات Kyocera، برای دریافت تعداد صفحات چاپ شده دستگاه کپی، تنها کافی است دکمه «Counter» را در کنترل پنل پیدا کنید. از این‌جا، صفحه نمایش دستگاه فتوکپی شما کارکرد آن را نمایش خواهد داد.

شما می‌توانید با فشار دادن دکمه «Print Status Page» روی صفحه اسکرین و کلیک روی گزینه «Yes» یک نسخه چاپی از آن داشته باشید.

[راهنما]: چطور کارکرد دستگاه کپی را بررسی کنیم؟ کیلومتر شمار پرینترهای چندکاره را کشف کنید

اگر محصول مورد نظر جوهرافشان است، تعداد برگ‌های چاپ شده رنگی را با سیاه و سفید جمع بزنید.

  1. تعداد برگ چاپ شده در دستگاه کپی Lexmark:

در مدل‌های تولیدی شرکت Lexmark، برای دریافت کارکرد باید روی دکمه menu options در گوشه پایین سمت راست کلیک کنید. سپس، روی آیکون «Reports» کلیک کرده و بعد «Device Statistics» را انتخاب کنید. دستگاه بلافاصله صفحه کارکرد را چاپ می‌کند.

این صفحه حجم زیادی از اطلاعات را در اختیار شما قرار می‌دهد، اما آنچه را که به دنبال آن هستید در زیر قسمت «Media Printed Side Count» و در قسمت «Total» جستجو کنید. اگر سیستم شما سیاه و سفید باشد، تنها به تعداد کل صفحات «Mono» نیاز خواهید داشت. اما اگر سیستم رنگی دارید، باید «Mono» و «Color» را جمع بزنید.

[راهنما]: چطور کارکرد دستگاه کپی را بررسی کنیم؟ کیلومتر شمار پرینترهای چندکاره را کشف کنید

[ویژه کاربران آسماری]: فتوکپی شما چقدر برق مصرف می‌کند؟

حالا که می‌دانید چطور باید کارکرد دستگاه کپی و میزان برگه‌های چاپ شده پرینترهای سه‌کاره را پیدا کنید، بهتر است یک قدم فراتر بروید.

با راهنمای زیر، شما قادر خواهید بود که میزان الکتریسیته مصرفی دقیق را برای هر مدل محاسبه کرده و حتی قبل از خرید، درباره هزینه‌های احتمالی مطمئن شوید. (برای مطالعه راهنمای ویژه، روی لینک زیر کلیک کنید):

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن